חדשות
קבוצת תמיכה בעפולה

אנו במרכז אלה להתמודדות נפשית עם אבדן פותחים במהלך חודש יוני קבוצת תמיכה חדשה בעפולה. הקבוצה מיועדת לבני משפחה, בני ובנות זוג, הורים, ילדים ואחים שחוו אבדן כתוצאה מהתאבדות.

לפרטים נוספים לחץ כאן

קבוצת תמיכה להורים שכולים

 

אנו מעוניינים לפתוח קבוצת תמיכה להורים שאבדו את ילדיהם ממחלה. הקבוצה תתקיים בימי ד אחת לשבועיים בין השעות 18:30-20:30 במועדון של 'אלה', תל אביב. למידע נוסף: 050-3733613 

ברוכים הבאים
ברוכים הבאים ל'אלה'. הצוות המקצועי מחכה רק לכם. למידע נוסף על השירותים והפעילויות, התקשרו 03-6910921.


התמחויות טיפוליות לקהלי יעד

 

כלל האוכלוסייה

אלה מעניקה שרותי טיפול נפשי לסוגיו לכלל האוכלוסייה (ילדים, מתבגרים, מבוגרים צעירים, מבוגרים, קשישים) שגרה בישראל ומוזמנים לפנות אלינו כל מי שנמצא במצוקה רגשית או נפשית כלשהי. באלה תוכל לקבל טיפול נפשי איכותי המותאם למטופל. כל זאת ללא רשימת המתנה כלשהיא.

 

עם זאת קיימים מספר קהלי יעד אשר בהם ל'אלה' התמחות ייחודית:

 

סיוע נפשי- חברתי ליוצאי הולנד
אלה
אשר הוקמה ע"י יוצאי הולנד, מתמחה במתן טיפול נפשי לבני הקהילה אשר פעמים רבות רגילים "לא לתלות את הכביסה המלוכלכת מחוץ לבית". לרבים מהם קשה לעיתים לבקש עזרה, במיוחד כאשר השפה מהווה מכשול נוסף. אלה מקלה ככל האפשר על אלה הזקוקים בכל זאת לטיפול מקצועי. ב'אלה ישנם מטפלים ומטפלות דוברי הולנדית, העומדים תמיד לשירותך.

 

סיוע נפשי לניצולי שואה
לאלה יש ניסיון של 30 שנים בטיפול נפשי בניצולי שואה. רוב ניצולי השואה המשיכו את חייהם לאחר המלחמה, הקימו משפחות מוצלחות, בנו קריירה, והשתתפו בהקמת המדינה. כאשר מתרחשים אירועים משמעותיים אשר קשורים לרוב בתהליך ההזדקנות, חלק מהם סובלים שוב מן העבר וזקוקים לעזרה. מטפלי אלה, המעודכנים בהתפתחויות האחרונות בתחום העזרה לניצולי שואה, יכולים לעזור להם בצורה אפקטיבית ביותר. 

 

סיוע נפשי לילדים של ניצולי שואה ('דור שני')
ילדים של ניצולי שואה מכונים לרוב "הדור השני". ההתפתחות של חלק מהם הושפעה מהטראומה של הוריהם. לנו יש מטפלים שהתמחו בטיפול בילדיהם ונכדיהם של ניצולי שואה.

 

תכנית נעה - מרכזי סיוע למשפחות נפגעי עבירות המתה

אובדן בן משפחה בנסיבות פתאומיות ואלימות נחווה כאירוע טראומטי ביותר, המלווה בתחושה של הלם עמוק וקריסה של העולם המוכר והבטוח. הסיוע הניתן במסגרת המרכזים נועד לתמוך במשפחה בהתמודדות עם מציאות חדשה זו. ההתערבות הטיפולית נעשית במטרה לתמוך בבני המשפחה במשור הרגשי. הסיוע ניתן ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחום ההתמודדות עם אובדן ושכול.

 

סיוע נפשי לעולים חדשים וותיקים

תודות לנסיון רב שנים עם הקהילה ההולנדית בישראל, אנו יודעים עד כמה חשוב להביא בחשבון את הרקע התרבותי במהלך הטיפול. הטיפול חייב להתאים להיסטוריה המשותפת, שפת האם והערכים הקשורים ברקע התרבותי, יחד עם סיפור ההגירה והרקע האישי,לפיכך לנו באלה יש את הכלים לעזור לעולים חדשים וותיקים ע"י טיפולים אשר מתחשבים ברקעו התרבותי חברתי של העולה. אלה מעבירה אף טיפולים קבוצתיים לעולים מרקע לא יהודי (נשואים ליהודי, גרים וכיוב').
 

סיוע נפשי לזקנים

'אלה מתמחה במתן סיוע נפשי בצורותיו השונות לזקנים, אשר מתמודדים עם קשיים השונים בחלקם מאלו של צעירים יותר כגון: אובדן יכולות, מוות של קרובים וכיוב'. אלה מציעה מגוון שרותי טיפול נפשי - חברתי המתאימים לזקן בצורה אישית. שיטת טיפול זו - 'הטיפול האינטרטיבי' הוכחה כאפקטיבית ביותר בקרב זקנים בשיפור מצבם הנפשי.

 

Simply-Smart.com