חדשות
קבוצת תמיכה בעפולה

אנו במרכז אלה להתמודדות נפשית עם אבדן פותחים במהלך חודש יוני קבוצת תמיכה חדשה בעפולה. הקבוצה מיועדת לבני משפחה, בני ובנות זוג, הורים, ילדים ואחים שחוו אבדן כתוצאה מהתאבדות.

לפרטים נוספים לחץ כאן

קבוצת תמיכה להורים שכולים

 

אנו מעוניינים לפתוח קבוצת תמיכה להורים שאבדו את ילדיהם ממחלה. הקבוצה תתקיים בימי ד אחת לשבועיים בין השעות 18:30-20:30 במועדון של 'אלה', תל אביב. למידע נוסף: 050-3733613 

ברוכים הבאים
ברוכים הבאים ל'אלה'. הצוות המקצועי מחכה רק לכם. למידע נוסף על השירותים והפעילויות, התקשרו 03-6910921.


ליווי פרויקטים

 

עמותת אלה פיתחה לאורך השנים מומחיות ייחודית בליווי והדרכת פרויקטים העוסקים במתן שרותים לזקנים וניצולי שואה, צמצום פערי דורות ותרבות, ובעבודה עם מתנדבים. הליווי וההדרכה עוסקים במרכיבים הנפשיים והחברתיים הקשורים בפרויקטים אלו.

 

 

העמותה מלווה כיום וליוותה בעבר מספר פרוייקטים כאשר המשמעותי ביותר הנו פרויקט 'והדרת פני זקן' 2007-2009 בו ליוותה העמותה מעל 160 בני/ות שרות לאומי המטפלים במאות רבות של זקנים. פרוייקט נוסף משמעותי הנו 'בזכותם' - מיצוי זכויות של ניצולי שואה, בו העבירה העמותה סדנאות למאות מתנדבים, המסייעים למאות רבות של ניצולי שואה לממש את זכויותיהם.

 

כיום מלווה העמותה את פרויקט 'לעד', המחליף את 'בזכותם', ובו נוסף על בדיקת מימוש זכויותיהם של ניצולי השואה, עוסקים המתנדבים בתיעוד סיפור חייהם של הניצולים.

 

 

בכל חודש פברואר 2011 מלווה 'אלה' פרויקט מיוחד במינו מטעם הקרן לידידות. בפרויקט מחממים בידידות מגיעים מתנדבים מכל רחבי הארץ לבתיהם של קשישים באזורים קרים ומעניקים להם 400 ש"ח לחימום הבית. צוות 'אלה' מכשיר את המתנדבים להיכנס לבתי הקשישים ולבצע את עבודת ההתנדבות על הצד הטוב ביותר. עוד על הפרויקט, לחץ כאן 

הדגש בסדנאות אלה הוא על הצד הפסיכולוגי והסוציאלי של העבודה עם ניצולי שואה ומבוגרים.


 

העמותה זכתה וזוכה לשבחים רבים על יכולות ליווי הפרויקטים שלה ולראיה ציטטות מטעם 'המשרד לענייני גמלאים' ו'המועצה הלאומית להתנדבות' המביעים את הערכתם לפעילות עמותת אלה:

 

ד"ר אבי ביצור, המנהל הכללי במשרד לענייני גמלאים על 'אלה' בפרויקט "והדרת פני זקן" : "השכלתם ליצור קבוצת עבודה מגובשת חדורת אמביציה למרות גווניה המיוחדים. עשייתכם תוביל למתן השירות הטוב והנכון ביותר לאוכלוסיית ניצולי השואה למענם אנו פועלים יחדיו ועל כך תודתי."


 

עו"ד יורם סגי זקס יו"ר 'המועצה הלאומית להתנדבות':  "אנו במועצה הלאומית להתנדבות בישראל, רואים את פעילותה של אלה בהדרכה, הנחיה והכוונה לקראת מפגשם של המתנדבים עם ניצולי השואה כנדבך חשוב ומשמעותי ביותר בתוכנית "בזכותם".  בני לייזר ויעלה כהן , מנהלי אלה היוו מהרגע הראשון חלק מהגרעין המייסד של תוכנית "בזכותם" וסייעו בהתווית המדיניות ובביצועה מהרגע הראשון עוד טרם קרמה התוכנית עור וגידים ועד היום.עד כה במשך השנה בה מופעלת התוכנית הגיעה התוכנית לכ - 10,000 ניצולי שואה.

אין לי ספק כי השתתפותם של מדריכי אלה היוותה גורם מניע משמעותי, אשר הנחה את המתנדבים באופן בו עליהם לפנות ולהתנהל אל מול ניצולי השואה עם כל הרגישויות הכרוכות בדבר. אנו רואים בהוקרה ובהערכה את פעילותה של "אלה" בכלל ומנהליה ומדריכיה בפרט, כחלק אינטגרלי חשוב וחיוני לבניינה של תוכנית חברתית קריטית זו. נראה לנו כי אלה הינם שותפים טבעיים שלנו ובמרוץ נגד הזמן להכרה בזכויותיהם ולשמירה על כבודם של ניצולי השואה החיים ביננו בישראל, ועל כך יבואו על הברכה כל העושים במלאכה. "

 

לקריאת מכתבי תודה שקיבלנו לחץ כאן

 

 

Simply-Smart.com