חדשות
קבוצת תמיכה להורים שכולים

 

אנו מעוניינים לפתוח קבוצת תמיכה להורים שאבדו את ילדיהם ממחלה. הקבוצה תתקיים בימי ד אחת לשבועיים בין השעות 18:30-20:30 במועדון של 'אלה', תל אביב. למידע נוסף: 050-3733613 

ברוכים הבאים
ברוכים הבאים ל'אלה'. הצוות המקצועי מחכה רק לכם. למידע נוסף על השירותים והפעילויות, התקשרו 03-6910921.


תאור הקבוצות הקהילתיות של 'אלה' ברחבי הארץ

 

לאלה קבוצות קהילתיות המפוזרות ברחבי הארץ. לכל קבוצה יש את האופי הייחודי שלה. תמונות ורשמים ניתן למצוא בדף 'כתבתם וצילמתם'.

 

פרטים מעודכנים לגבי מועדי הפגישות ומיקומן ניתן למצוא בלוח הארועים.

 

צפון הארץ

  • צעירים אבל פחות -  קבוצה המיועדת לבני כ 40-70 יוצאי הולנד או בעלי זיקה לתרבות ההולנדית. במפגשים, שבדרך כלל מתקיימים במועדון קיבוץ גינוסר, נערכות פעילויות חברתיות מגוונות.  בממוצע משתתפים כ-20 אנשים בכל מפגש המגיעים מיישובי הסביבה. פעם בשנה, ביום הולדתה של מלכת הולנד, חוגגים את יום המשפחה עם עשרות רבות של בני משפחה וחברים. המפגשים מאורגנים על ידי שבעה מתנדבים המודרכים ע"י עובדת סוציאלית מטעם אלה. המפגשים נערכים פעם ב-6 שבועות. 
  • הזוהר הצפוני -  קבוצה המארגנת מפגשים חברתיים ליוצאי הולנד, שוחרי התרבות ההולנדית וחבריהם מכל הגילאים בצפון הרחוק (הקבחצה הוקמה על ידי רות סביר ז"ל). הקבוצה  מתכנסת בד"כ במועדון במושב שדה נחמיה, שם נערכות פעילויות חברתיות מגוונות, כאשר מגוון הגילאים מעשיר אותן. המפגשים מאורגנים על ידי חמישה מתנדבים המודרכים ע"י עובדת סוציאלית  מטעם אלה. המפגשים נערכים פעם ב-6 שבועות. אשת קשר ורד ראפטר 04-6937577 
  • שביל הזהב- קבוצה חברתית לאנשים בני 65+ יוצאי הולנד או בעלי זיקה לתרבות ההולנדית. במפגשים, שבדרך כלל מתקיימים במועדון של מושב  נהלל, נערכות פעילויות חברתיות מגוונות, לרבות טיולים.  בממוצע משתתפים כ-25 אנשים בכל מפגש, המגיעים מיישובי הסביבה. מרבית המשתתפים קבועים אך תמיד מוזמנים חדשים להצטרף. הקבוצה מאופיינת באווירה טובה ובמורל גבוה. המפגשים מאורגנים על ידי ארבעה מתנדבים המודרכים ע"י עובדת סוציאלית  מטעם אלה. המפגשים נערכים פעם ב-6 שבועות. 

 

השרון

  • הקדירה בחדרה – קבוצה המיועדת לבני 40-50 יוצאי הולנד או בעלי זיקה לתרבות ההולנדית, המארגנת מפגשים באיזור חדרה פעם ב-6 שבועות. לכל מפגש מגיעים בין 20 ל-40 משתתפים. הקבוצה עורכת מגוון פעילויות השונות זו מזו. כולם מוזמנים, גם אנשים בגילאים אחרים. כשלא מטיילים, נפגשים ב'מרכז היום לקשיש בחדרה'. פעם בשנה חוגגים את יום המשפחה עם בני משפחתם של החברים. המפגשים מאורגנים על ידי ארבעה מתנדבים בעזרת עו"ס מטעם אלה.
  • מועדון סרטים בכפר סבא – לקהל יוצאי הולנד ולכל המעוניין. פעם בחודש נערכת הקרנת סרט המשולבת עם דיון רלבנטי. הסרטים המוצגים הנם מגוונים אם כי קיימת עדיפות לסרטים הקשורים ליהדות הולנד. יש לשים לב בפרסומים השונים לשפת הסרט ולשפת התרגום. ההקרנות מתבצעות ב'בית בכפר', בן יהודה 77, כפר סבא.

  איזור ירושלים

  • קפה על הבוקר – קבוצה של בני 80+ המתכנסת מדי ביום רביעי בספריה של 'בית ברט' כדי לדון בנושאים שונים. הקבוצה מאופייינת ברמת גיבוש גבוהה ומאורגנת על ידי עובדת סוציאלית של אלה בשיתוף המתנדבים והמשתתפים.
  • לא נפסיק לשיר - קבוצה של בני 80+ המתכנסת מדי ביום שבוע בחדר האוכל של 'בית ברט' לשירה בציבור (בליווי פסנתר). הקבוצה מאופייינת ברמת גיבוש גבוהה ומאורגנת על ידי עובדת סוציאלית של אלה בשיתוף המתנדבים והמשתתפים.

איזור המרכז

  • צעירים אבל פחות מרכז - קבוצה המיועדת לבני כ- 40-70 יוצאי הולנד או בעלי זיקה לתרבות ההולנדית. חברי הקבוצה עורכים פעילויות חברתיות שונות. המפגשים מתקיימים פעם בשישה שבועות בתל אביב או במושב אודים. הקבוצה מלווה ע"י עובד סוציאלי של אלה.

איזור הדרום

  • אשדוד קבוצת של יוצאי הולנד בגילאים 65+ הנפגשים פעם ברבעון בבית של אחד המשתתפים באזור אשדוד. חברי הקבוצה עורכים פעילויות חברתיות שונות.  הקבוצה מלווה ע"י עובדת סוציאלית של אלה.

 

ספריה ניידת

ברוב הקבוצות הקהילתיות ישנה ספרייה ניידת עם ספרים בהולנדית, מאורגנות על ידי מתנדבים מסורים הדואגים להביא את הספרים לכל המפגשים ולנהל את רישום ההשאלה. הספריות נהנות מפופולריות רבה.

 

Simply-Smart.com