חדשות
קבוצת תמיכה בעפולה

אנו במרכז אלה להתמודדות נפשית עם אבדן פותחים במהלך חודש יוני קבוצת תמיכה חדשה בעפולה. הקבוצה מיועדת לבני משפחה, בני ובנות זוג, הורים, ילדים ואחים שחוו אבדן כתוצאה מהתאבדות.

לפרטים נוספים לחץ כאן

קבוצת תמיכה להורים שכולים

 

אנו מעוניינים לפתוח קבוצת תמיכה להורים שאבדו את ילדיהם ממחלה. הקבוצה תתקיים בימי ד אחת לשבועיים בין השעות 18:30-20:30 במועדון של 'אלה', תל אביב. למידע נוסף: 050-3733613 

ברוכים הבאים
ברוכים הבאים ל'אלה'. הצוות המקצועי מחכה רק לכם. למידע נוסף על השירותים והפעילויות, התקשרו 03-6910921.


סוגי טיפול

  
 
האדם סובל לעיתים מקשיים שמקורם בעבר או בהווה ושאינו מוצא להם פיתרון בעצמו, כגון: התמודדות עם מצבי לחץ ומשבר, הסתגלות לשינויים בחיים, התמודדות עם חוויות העבר, תחושות של חרדה ודיכאון, דימוי עצמי נמוך ורצון להעצמה אישית, שאלות לגבי נטייה וזהות מינית, פגיעות מיניות וקשיים בין-אישיים וזוגיות.  טיפול יכול לעזור לו להתמודד עם אתגרי החיים.

 
בכדי לעזור למטופל בצורה הטובה ביותר קיימים באלה סוגים שונים של טיפולים נפשיים כגון טיפול אישי, משפחתי, קבוצתי וכיוב'. כמו כן ניתן טיפול אינטגרטיבי במידת הצורך - טיפול אשר הנו תמהיל של סוגי טיפול שונים והמותאם בצורה ייחודית לכל מטופל.
הטיפול ניתן ברוב חלקי הארץ ובכפוף לפגישת הכרות. הטיפול הנו בתשלום (הנחות ינתנו לפי עמידה בקריטריונים).
 
טיפול פרטני
הטיפול הפרטני מתבסס על פגישות אישיות עם מטפל. המטפל עוזר למטופל להבין את בעיותיו ולהתמודד עם תחושות כואבות וסיטואציות קשות. בדרך כלל הפגישות מתקיימות אחת לשבוע. אורך הטיפול עשוי להשתנות, על פי אופי הבעיות, וסוג הטיפול. הטיפול האישי מציב את ההתפתחות האישית במרכז הטיפול.
מטפלי הארגון מתמחים במגוון שיטות טיפול ואנו נדאג להתאים למטופל את הטיפול והמטפל/ת המתאימים ביותר.

 
טיפול בבית המטופל - אם המטופל סובל מבעיות בריאות או בעיות אחרות אשר מונעות ממנו לצאת מהבית, קיימת אפשרות לקבלת טיפול בבית.
 
טיפול זוגי ומשפחתי

במהלך טיפול זוגי ומשפחתי מטפלים במתחים שבין בני זוג ובני משפחה. המטפל מחפש יחד עם בני הזוג או בני המשפחה דפוסים באינטראקציה הגורמים להתנהגות או ליחסים הבעייתיים. הדגש בטיפול זה הוא על שינוי הדפוסים. המטפל עוזר לבני המשפחה למצוא, פתרונות לבעיותיהם ודרכי תקשורת חילופיות. המטפל יעשה הכל כדי לתת לכל המשתתפים הזדמנות שווה בזמן הטיפול.

 


טיפול פרטני לילדים ומתבגרים

לעיתים קשה לילדים ולמתבגרים בקרב בני גילם או בינם לבין עמצם, בגן, בבית הספר, או בבית, ויש להם צורך בעזרה מקצועית. ב'אלה' עובדים פסיכולוגים המתמחים בטיפול בילדים ובמתבגרים.

 

הדרכת הורים

הורים שיש להם שאלות בנושא חינוך ילדיהם, קטנים כגדולים, יכולים לקבל הדרכת הורים ב'אלה'.

 

 ייעוץ פסיכיאטרי
רבות מהבעיות הנפשיות הנן תוצאה של שילוב של גורמים נפשיים, חברתיים ואורגנים וניתן להקל עליהם באמצעות תרופות. ישנן תרופות שונות שעוזרות לא רק במקרים של פסיכוזות ודיכאון קליני, אלא גם במקרים של הפרעות כגון פאניקה, פחדים, פוביות, ומתח. אלה מעסיקה פסיכיאטר המעניק למטופלי אלה ייעוץ בנוגע לשימוש בתרופות אלו ואף רושם מרשמים לתרופות  בעת הצורך.
 

טיפול קבוצתי

כחלק ממגוון הטיפולים אותם מעניקה אלה מוצע טיפול קבוצתי. כמו בטיפול פרטני, גם מטרתו של טיפול קבוצתי הינה שיפור המצב הנפשי של המטופל, שיפור איכות חייו והתפתחות אישית.

לקבוצה הטיפולית יש מספר משתתפים קבוע שנפגשים לרוב למספר מפגשים שנקבע מראש. בקבוצה נהנים המשתתפים לא רק מהעזרה של מנחה הקבוצה, אלה גם מתמיכתם של החברים לקבוצה. הקבוצות בדרך כלל מתארגנות סביב נושא מסוים.

 

Simply-Smart.com