חדשות
קבוצת תמיכה להורים שכולים

 

אנו מעוניינים לפתוח קבוצת תמיכה להורים שאבדו את ילדיהם ממחלה. הקבוצה תתקיים בימי ד אחת לשבועיים בין השעות 18:30-20:30 במועדון של 'אלה', תל אביב. למידע נוסף: 050-3733613 

ברוכים הבאים
ברוכים הבאים ל'אלה'. הצוות המקצועי מחכה רק לכם. למידע נוסף על השירותים והפעילויות, התקשרו 03-6910921.


מתנדבת 'אלה'

 

איני לדרר, נולדה  בזוטפן, 25 לנובמבר 1921.

עלתה לארץ בשנת 1947.

איך ומדוע: הולנד כבר לא היתה נוחה ליהודים. יצאתי מגרמניה הודות למשרתי בסוכנות היהודית בברלין בסוף שנת 1947. יצאתי דרך מרסיי לישראל, שאז שמה היה בשם פלסטינה. במרסיי שוכנתי עם קבוצה אחרת שגם הגיעה מהולנד, יחד הגענו לאוניה גדולה בחיפה. ברגע שהגעתי לנמל נלקח ממני הדרכון שנשלח למשרדי הסוכנות בפריז. בתקופה ההיא, כל העלייה נוהלה מאירופה. על הדרכון נעשתה עבודה מדוקדקת למדי: הודבקה תמונה אחרת, הוסיפו ולעיתים הסירו, את שמות הילדים וזאת כדי להתאים את הדרכון לעולה אחר שלא היה ברשותו דרכון אירופאי. זה היה מבצע של ממש. כשהגעתי לארץ, סוף-סוף, שיכנו אותי בקיבוץ עין-גב, לאחר מגן הגעתי לעיר חיפה, שם אני מתגוררת עד היום. 

 

עבודה: למדתי בהולנד עבודה סוציאלית.  לאחר המלחמה עבדתי ב"לעזרת הילד", במחנה פליטים ובסוכנות  בגרמניה. בישראל, עד לפרישתי  לגמלאות, שימשתי כעובדת סוציאלית במקומות עבודה שונים בתל אביב ובחיפה. אחרי שיצאתי לפנסיה, בשנים 1974-1978, עבדתי עוד במשרה חלקית כעובדת סוציאלית  ב NINI/EMZ.

 

התנדבות: היום אני בת 87, ותתפלאו, אבל אני עדיין נוהגת ועושה כל מה שאני רוצה. כמה חודשים לאחר ש'אלה' החלה בפרוייקט המאטיס בחיפה, ביקשתי מיד להצטרף. זה היה לפני 14 שנה.  כל יום ראשון, אחר הצהריים, אני הולכת לשושנה אשר איבדה חלק מיכולתיה הפיזיות בשל מחלת הסוכרת. על אף זאת היא עושה הרבה. יש לי הערכה עצומה אליה בשל כוח הרצון המדהים שלה. למעשה, אני לא כל כך אוהבת לדבר אבל זה מה שאנחנו עושות שעות ארוכות.

 

 

שושנה שפרבר, נולדה ב 1939.

 

ביקוריה של איני החלו בשנה שעברה בכל יום ראשון. אז המטפלת הפיליפינית שלי בחופש. איני היא חזקה, נעימה ומעניינית וזה נחמד להיות בחברת מישהי שאפשר לסמוך עליה. אני משוחחת שעות על הילדים והנכדים, על מה שעשינו בהולנד ולעיתים גם עולים זכרונות המלחמה הכואבים. איני משמשת לי ערוץ לעדכונים על פעילויות במקומות אחרים. לפני שלוש שנים נאלצתי לעבור כריתת רגל ולכן קשה לי להגיע בעצמי לפעילויות האלה. היום איני עוזרת לי בכך.   

 

 

תרגמה מהולנדית: רותי לביא. 

Simply-Smart.com